fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

KW znalazła pieniądze na pensje dla pracowników

Pracownicy Kompanii Węglowej dostaną pensje na czas. – Spółka przelała już wynagrodzenia wszystkim pracownikom – zapewnia Zbigniew Madej, rzecznik KW. Czy to oznacza, że porozumienie z JSW doszło do skutku?
Tymczasem według naszych informacji jeszcze wczoraj wypłata pensji dla 55 tys. pracowników Kompanii była zagrożona. Z tego powodu dziś w spółce odbyły się spotkania związków zawodowych z załogą.
Z naszych źródeł wynika, że władze KW mocno liczyły na rychłe zawarcie porozumienia z Jastrzębską Spółką Węglową w sprawie sprzedaży kopalni Knurów-Szczygłowice i w tej sprawie do ostatnich godzin trwały wczoraj gorączkowe rozmowy.  Zawarcie takiej umowy mogłoby skutkować wpłatą przed JSW zaliczki na poczet przyszłej transakcji przejęcia kopalni. Taki zastrzyk gotówki pozwoliłby spółce wypłacić pracownikom pensje. Czy tak faktycznie się stało? Żadna ze stron nie komentuje tych doniesień. W czwartek do południa JSW nie wystosowała też żadnego raportu giełdowego w sprawie ewentualnego porozumienia z KW.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA