fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gdy firma działa w kilku gminach, musi składać informację CIT-ST

Jeśli spółka ma oddziały lub zakłady na terenie całej Polski, musi przekazać do urzędu skarbowego informację CIT-ST. Na jej podstawie rozliczane są udziały gmin we wpływach z podatku dochodowego
Prowadzimy działalność ochroniarską (spółka z o.o.). W urzędzie skarbowym jako miejsce jej prowadzenia zgłoszona jest miejscowość, w której jest siedziba firmy. Nie mamy żadnych biur zamiejscowych. Pracownicy ochraniają obiekty w kilkudziesięciu miastach Polski. Jako miejsce ich pracy podajemy adres obiektu, którego ochroną się zajmują. Czy powinniśmy składać CIT-ST? – pyta czytelnik DF.Obowiązek sporządzenia informacji CIT-ST dotyczy tych podatników podatku dochodowego od osób prawnych, którzy posiadają swoje zakłady (oddziały) oraz siedzibę na obszarach różnych jednostek samorządu terytorialnego. Art. 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych mówi, że podatnicy ci są obowiązani składać do urzędu skarbowego w terminie wpłat zaliczek miesięcznych lub kwartalnych oraz załączać do zeznania o wysokości dochodu (straty) informacje, sporządzone zgodnie z odrębnymi przepisami, w celu ustalenia dochodów z udziału jednostek samorządu terytoria...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA