fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Skarbówka pomaga podatnikom w markecie

Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Urzędnicy podatkowi wychodzą do ludzi. A na miejsce spotkań wybierają oblegane galerie handlowe.
Kilkadziesiąt osób skorzystało wczoraj z pomocy i porad pracowników I urzędu skarbowego w Białymstoku, którzy mieli dyżur w centrum handlowym Alfa. – Ludzie najczęściej dopytywali o ulgi na zakup sprzętu rehabilitacyjnego czy  na dzieci – mówi Elżbieta Wróblewska, naczelnik urzędu. Dodaje, że taka akcja to wyjście do jak najszerszej grupy podatników, którzy czasem się boją przyjść i zapytać urzędników.
Podobne akcje odbywają się także w innych miastach.
W ubiegłym tygodniu w stołecznym centrum Blue City na mieszkańców czekała nie tylko skarbówka, ale też ZUS, Urząd Pracy i Inspekcja Pracy. – Zainteresowanie było dosyć duże. Ludzie pytali m.in. o rozliczenia roczne, a my promowaliśmy wysyłanie PIT przez internet czy naszą akcję zachęcającą do zabierania paragonów – mówi Iwona Potyralla z III urzędu skarbowego. Kolejna taka akcja odbędzie być może jeszcze w marcu.
Między 2 a 4 kwietnia małopolska administracja podatkowa po raz czwarty zorganizuje akcję „Szybki PIT w Galerii Krakowskiej". – W ten sposób promujemy najłatwiejszy, najszybszy i darmowy  sposób rozliczenia się z fiskusem, jakim jest wysyłka PIT przez internet – wyjaśnia  Konrad Zawada, rzecznik krakowskiej Izby Skarbowej.
Spotkania z podatnikami odbywają się też w urzędach gmin, pośredniakach, firmach, kancelariach parafialnych, bibliotekach, uczelniach, w związkach osób niepełnosprawnych. Po Warmii jeździ nawet specjalny „Pitobus".
– Takie akcje służą edukacji i eliminowaniu błędów w zeznaniach podatkowych. Z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem – mówi Maria Hiż z biura prasowego resortu finansów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA