fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Krótkie filmy krótkiego dnia

Basia z Podlasia, Serce do walki, 128. Szczur i Mazurek w bloku Studia Munka/kolaż: Studio Munka - SFP
SFP
W sobotę, 21 grudnia Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich zaprasza w sobotę do kina Kultura na Short Film Day, czyli święto filmu krótkiego w najkrótszy dzień w roku. W programie filmy Studia Munka, Wajda Studio i Szkoły Filmowej w Łodzi oraz animacje dla dzieci.
Short Film Day jest międzynarodową inicjatywą zapoczątkowaną we Francji w 2011 roku, do której stopniowo przyłączają się partnerzy z całej Europy. W programie kina Kultura filmy prezentowane podczas Short Film Day podzielone zostały na 4 bloki: Animacje dla dzieci, blok Wajda Studio, blok Studia Munka i blok Szkoły Filmowej w Łodzi.
W bloku Studia Munka, który rozpocznie się o 16:30, zobaczymy cztery fabuły zrealizowane w ramach programu „30 Minut". Będą to kolejno: „Basia z Podlasia" w reżyserii Aleksandra Dembskiego (Najlepszy film fabularny w konkursie Polskie Filmy Krótkometrażowe na 11. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty), „Serce do walki" Tomka Matuszczaka (Wyróżnienie Specjalne Jury Cinema & Gioventù, konkurs Pardi di Domani, 65. Festiwalu w Locarno), „128. szczur" Jakuba Pączka (wyróżniony podczas 14. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles i nagrodzony podczas 12. Cinemaforum w Warszawie oraz 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego) i „Mazurek" Julii Kolberger (nagrodzony już siedmiokrotnie, w tym Główną nagrodą w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych 7. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi oraz Jantarem za najlepszą fabułę krótkometrażową na 32. koszalińskim festiwalu „Młodzi i Film").
Również w bloku Wajda Studio będzie można zobaczyć dwa filmy z programu „30 Minut" – wspólne produkcje Studia Munka SFP i Wajda Studio: „Urodziny" w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego oraz „Psubrata" Marii Zbąskiej, czyli Najlepszy Film Krótkometrażowy 23. Festiwalu Filmów Wschodnioeuropejskich w Cottbus.
Wstęp wolny!
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA