fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Moja Emerytura

Młodzi: weto dla OFE

Dwadzieścia dwie organizacje młodego pokolenia apelują do prezydenta, by nie podpisywał ustawy o OFE.
„Zwracamy się do Pana w imieniu inicjatywy Niezagłosuje.pl, by spotkał się Pan z nami przed podjęciem decyzji dotyczącej funduszy emerytalnych" – napisali do prezydenta Bronisława Komorowskiego młodzi skupieni w ponad 20 organizacjach. Uważają, że ustawa jest „antyobywatelska, atakująca oszczędności emerytalne 16 mln Polaków".
Mają też zastrzeżenia do sposobu jej uchwalenia. Przypomnijmy, że ten niezwykle skomplikowany akt prawny został przyjęty przez posłów w ciągu zaledwie jednego posiedzenia Sejmu. „Proces legislacyjny został przeprowadzony w niezwykłym pośpiechu. (...). Ze względu na narzucone tempo nie uwzględniono nawet poprawek zgłoszonych przez Biuro Legislacyjne Senatu RP" – czytamy w liście. Młodzi podkreślają, że jest dla nich ważne, by politycy „brali pod uwagę długookresowe skutki swoich działań". Przypominają prezydentowi jego wypowiedź z 4 czerwca tego roku, gdy mówił o „wznoszeniu się ponad partyjne interesy dla rozwoju kraju".
To kolejny apel do Bronisława Komorowskiego w tej sprawie. W tym tygodniu prof. Leszkowi Balcerowiczowi i prof. Jerzemu Stępniowi udało się zgromadzić wokół siebie pokaźne grono ekspertów sprzeciwiających się rządowym zmianom.
Blisko 60 prawników i 150 ekonomistów podpisało się pod oświadczeniami przeciw demontażowi reformy emerytalnej. Sygnatariusze podkreślają niekonstytucyjność i ekonomiczną wadliwość ustawy. Także oni zwracają się do prezydenta o niepodpisywanie ustawy i proszą go o pilne spotkanie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA