fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bronisze: drogie warzywa przed Wigilią

Bloomberg
Ruszają przedświąteczne zakupy warzyw i owoców. W Broniszach, czołowym rynku hurtowym w Polsce, więcej niż przed rokiem kosztują m.in. kwaszona kapusta i suszone grzyby.
Kapusta kwaszona kosztuje dziś od 3 do 3,5 zł za kilogram. To aż o 60 proc. więcej niż rok temu – podaje Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy Bronisze.
Wyższe niż przed rokiem są także ceny cebuli, ziemniaków i kapusty białej są wyższe niż rok temu. W ostatnim tygodniu, jak zaznaczają w Broniszach, znacząco zdrożały też warzywa z importu.
Na poziomie sprzed roku są natomiast ceny cytrusów. Kilogram cytryn to 4,25 zł, a mandarynek 2,30 - 4,50 zł za kg.
Nie brakuje suszonych grzybów. Są jednak o 15 proc. droższe niż przed rokiem. Kilogram kapeluszy borowików białych kosztuje 580 zł.
Znacznie tańsze niż rok temu są suszone śliwki.  Teraz w ofercie hurtowej sprzedawane są w cenie około 8 zł za kilogram, rok temu były o 3 złote droższe. - W  tym roku był urodzaj na śliwki, zebraliśmy o 5 proc. więcej tych owoców niż rok wcześniej – wyjaśnia biuro prasowe Bronisz.
Droższe są natomiast jabłka. Cena hurtowa jabłek świeżych waha się pomiędzy 1,33 a 1,86 zł za kilogram, dla większości odmian. W ubiegłym roku cena maksymalna to nie przekraczała 1,33 zł/kg.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA