fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

MeMe - wystawa Michała Torzeckiego

Michał Torzecki
materiały prasowe
Warszawska Galeria Mysia 3 zaprasza w piątek, 29 listopada o godz. 20.00 na wernisaż wystawy Michała Torzeckiego „MeMe”
„MeMe" to tytuł najnowszego projektu Michała Torzeckiego, kuratorem i autorem manifestu wystawy jest Maciej Żakowski. Artysta tym razem przygotował cykl czarno-białych prac, stanowiących nowe, świeże spojrzenie na sztukę pop art. Duże olejne formaty przedstawiają współczesnych bohaterów masowej wyobraźni oraz memy, które w ostatnich latach zdominowały internetowe życie społeczne i towarzyskie.
Skłonność do refleksji oraz wyłapywanie najnowszych trendów to cechy, które nakierowały Michała Torzeckiego na konceptualne tory i sprawiły, że pokusił się on o podjęcie tematu kultury memowej. Kombinacja memów, czyli popularnych obrazków, którymi ludzie posługują się w wirtualnej przestrzeni, z popularnymi frazesami (również memami), zaproponowana przez Torzeckiego tworzy zaskakującą narrację, wielowymiarową wypowiedź i skłania do refleksji. Autor punktuje, komentuje i prowokuje, używając memów jako narzędzia.
Oprawą muzyczną zajmą się: AM Radio Kovvalsky, Sound Rebellion.
Wystawa potrwa do 2 grudnia 2013 r.
Michał Torzecki to młody, utalentowany artysta. Pracował nad serią rzeźb Magdaleny Abakanowicz w Filadelfii oraz był członkiem pięcioosobowego zespołu instalującego rzeźbę zaprojektowaną przez Franka Gehry dla Instytutu Genetyki Uniwersytetu Princeton im. Carla A. Ichana. Pierwsza indywidualna wystawa, zatytułowana „Zoo", przedstawiała rysy psychologiczne kilkudziesięciu zwierząt z warszawskiego ogrodu zoologicznego. Kolejna wystawa to "Works in progress". Był to wspólny projekt wraz z fotografem Błażejem Żuławskim, którzy swoimi pracami portretowali współczesne młode pokolenie. Artysta brał udział także w wystawach zbiorowych w 2012 - artyści Pracowni Wschodniej, Bocheńska Gallery Warszawa, 2011 - AAF Londyn, Battersea park, 2011 - Cats&Dogs, Unit24 London i 2010 - AAF Nowy Jork.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA