fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Beata Mońka nową prezes Gremi Business Communication

ROL
Magdalena Lemańska
Beata Mońka została nową prezes spółki Gremi Business Communication, która 1 października przejęła od Gremi Media Sp. z o.o. wydawanie „Rzeczpospolitej", „Parkietu", tygodnika „Bloomberg Businessweek Polska" i miesięcznika „Sukces"
Zastąpiła na tym stanowisku Grzegorza Hajdarowicza, który będzie przewodniczącym rady nadzorczej GBC.
- Dołączam do zespołu w momencie głębokiej zmiany. Wierzę, że wspólnie odniesiemy sukces rynkowy. Mamy silne tytuły, świetnych dziennikarzy i dobry punkt startu. Będziemy rozwijać wydawnictwo w segmencie Wydarzenia/Gospodarka/Prawo, a także zwiększać naszą obecność w online i e-wydaniach – mówi Beata Mońka.
Z mediami od ponad 19 lat. Z wykształcenia jest ekonomistką, skończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Wydział Handlu Zagranicznego oraz Swinburne University of Technology – Business Faculty w Melbourne.
– Od początku powtarzałem, że będziemy starali się budować kompetencje, które pozwolą na wykorzystywanie zasobów tworzonych przez naszych dziennikarzy na nowych polach eksploatacji, w Internecie, z większym wykorzystaniem multimediów. Dlatego bardzo mnie cieszy, że Pani Beata Mońka, mająca duże doświadczenie w mediach elektronicznych zdecydowała się wzmocnić nasz zespół – powiedział Grzegorz Hajdarowicz.
Beata Mońka karierę zawodową zaczęła w agencji reklamowej Young&Rubicam w Melbourne, w Australii. Potem, już w Polsce, pracowała w grupie mediowej Omnicom  i WPP oraz w wydawnictwie Axel Springer. Potem zarządzała grupą komunikacyjną Young&Rubicam Brands z holdingu WPP. Była też prezes spółki Canal+ Cyfrowy (operator platformy Cyfra+). Z firmą była związana do czasu transakcji pomiędzy Grupą Canal+, ITI i Grupą TVN.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA