fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

PAH pomaga Syryjczykom

AFP
W związku z eskalacją konfliktu w Syrii i pogarszającą się sytuacją cywilów Polska Akcja Humanitarna poszerza swoje działania pomocowe. Oprócz codziennych dostaw chleba i wody pitnej, syryjskie rodziny otrzymają wsparcie w postaci zestawów higienicznych oraz profesjonalnej pomocy medycznej.
Od września jeszcze więcej cywilów będzie otrzymywać chleb i wodę. Codziennie 10 tys. osób dostanie świeżo wypiekany chleb, a 2 tys. będą miały dostęp do wody pitnej dostarczanej w cysternach. Ponadto rodziny, które ucierpiały najbardziej, otrzymają metalowe zbiorniki na wodę.
W najbliższych tygodniach PAH rozdystrybuuje wśród kilku tysięcy rodzin:
Ponadto od września PAH podejmuje współpracę z dwoma pielęgniarkami, które będą regularnie odwiedzać miejsca zamieszkane przez uchodźców wewnętrznych: jaskinie, szkoły, ruiny bizantyjskich miast. Ich zadaniem będzie udzielanie profesjonalnej pomocy medycznej ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i niemowląt. Pielęgniarki będą odpowiedzialne za ocenę ich stanu zdrowotnego i dystrybucję mleka dla dzieci lub zlecanie dodatkowych badań w szpitalach.
Powyższe działania są realizowane dzięki pomocy donatorów: Caritas Czechy, GOAL oraz Save the Children. PAH apeluje o wsparcie dla Syryjczyków:
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA