fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Raport z wyprawy na Broad Peak gotowy. Krytyka uczestników

Artur Małek i Maciej Berbeka podczas wyprawy na Broad Peak
Polska Zimowa Wyprawa
Polski Związek Alpinizmu najpóźniej jutro otrzyma raport dotyczący zimowej wyprawy na Broad Peak. Jak nieoficjalnie wiadomo, krytykuje on organizację wyprawy i jej uczestników
Raport był gotowy do oddania w ręce komisji już w zeszłym miesiącu, jednak członkowie zespołu zespołu zdecydowali się poczekać na powrót Jacka Berbeki, który wyruszył na Broad Peak, w poszukiwaniu ciała brata i Tomasza Kowalskiego.
Uczestnikom wyprawy udało się odnaleźć i pochować ciało Kowalskiego. Z dużym prawdopodobieństwem ustalili również gdzie znajduje się ciało Berbeki.
Piotr Pustelnik, znany himalaista i szef zespołu opracowującego raport poinformował portal rmf24.pl, że do końca sierpnia dokument trafi do Polskiego Związku Alpinizmu.
Nie wiadomo czy informacje zawarte w raporcie zostaną zaprezentowane opinii publicznej. Decyzje na ten temat podejmie Polski Związek Alpinizmu. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter rmf24.pl raport zawiera krytyczne uwagi dotyczące organizacji wyprawy i zachowania niektórych jej uczestników.
5 marca na wierzchołku Broad Peaku (8047 m) stanęli kolejno: 29-letni Adam Bielecki (KW Kraków), 33-letni Artur Małek (KW Katowice), 58-letni Maciej Berbeka (KW Zakopane) i 27-letni Tomasz Kowalski (KW Warszawa). Dwaj ostatni nie zdołali powrócić na noc do obozu. 8 marca zostali uznani za zmarłych.
Tak Polacy zdobywali szczyt Broad Peak
Źródło: rmf24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA