fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Art & Fashion Festival

Warsztat Fashion Design w ramach VI AFF fot. Kuba Wittchen
Stary Browar
Projektowanie, ilustrowanie i fotografowanie mody, stylizowanie i pisanie na tematy związane z modą to tylko niektóre z kilkudniowych warsztatów, które odbędą się w trakcie październikowego 7. Art & Fashion Festival.
Rekrutacja potrwa od 1 do 29 września.
Warsztaty AFF są okazją do zdobycia wiedzy i doświadczenia pod okiem fachowców, ale też, niejednokrotnie, początkiem sukcesów w świecie mody. Wśród ich absolwentów są projektanci Agata Bieleń, Domi Grzybek, Pat Guzik, Aleksandra Przybysz czy Anka Letycja Walicka. Zobacz galerię zdjęć
W tym roku festiwalowe warsztaty poprowadzą m.in. bloger Scott Schuman, ilustratorka Magda Antoniuk, projektantka biżuterii Anna Orska, jazzman Wojtek Mazolewski oraz twórcy łotewskiej marki Mareunrol's.
Laureaci sześciu warsztatów otrzymają wybrany kurs na prestiżowej modowej uczelni Central Saint Martins College of Art & Design w Londynie, a warsztatu Fashion Sounds – wyjazd na wybrany festiwal muzyczny w Europie, np. Glastonbury.
Warsztaty Art & Fashion Festival są skierowane do pasjonatów mody chcących rozwijać swoje umiejętności. Kandydaci powinni posiadać co najmniej podstawową wiedzę w zakresie tematu warsztatu, na który chcą aplikować i mieć ukończone 18 lat. Potrzebna będzie także znajomość angielskiego - jest to warunek konieczny w przypadku prowadzonych po angielsku warsztatów stylizacji Scotta Schumana i projektowania, prowadzonych przez łotewski duet Mareunrol's.
Na każdy z warsztatów przewidziano 6 miejsc. Pierwszy etap rekrutacji – od 1 do 29 września, to wysłanie zgłoszenia zawierającego niewielki projekt przygotowany według wytycznych zamieszczonych na stronie festiwalu.
Na podstawie zgłoszeń, pod okiem kuratorki festiwalu Basi Metelskiej, zostaną wybrane osoby, które wezmą udział w październikowym Art & Fashion Festival. Będzie to dla nich nie tylko udział w warsztatach, ale także wszystkich imprezach towarzyszących, m.in. wykładach Andrew Boltona – kuratora Costume Institute w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, twórcy wystaw „Punk: From Chaos to Cuture" i „Alexander McQueen: Savage Beauty" czy nowojorskich twórców „genialnych podróbek" - projektu „Shanzhai Biennial".
Wszystkie zajęcia jak zwykle odbywać się będą w przestrzeniach poznańskiego Starego Browaru, wyłącznego organizatora festiwalu. Organizator zapewnia uczestnikom zakwaterowanie i materiały potrzebne w czasie warsztatów. Całkowity koszt udziału w warsztatach dla zakwalifikowanych osób to jednorazowa opłata 123 zł lub 246 zł brutto (w zależności od warsztatu). Można złożyć zgłoszenie na więcej niż jeden warsztat.
Zainteresowani wzięciem udziału w warsztatach wszystkie informacje znajdą na stronie Art & Fashion Festiwal.
Tematy warsztatów 7. Art & Fashion Festival (AFF Workshops):
Fashion Design – projektowanie mody – prowadzący: Mareunrol's (Łotwa) – 8-17 października
Fashion Drawing – ilustrowanie mody – prowadzący: Magda Antoniuk - 8-17 października
Fashion Jewellery – projektowanie biżuterii - prowadzący: Anna Orska - 8-17 października
Fashion Writing – pisanie o modzie - prowadzący: Hanna Rydlewska i Marcin Różyc - 8-17 października
Fashion Photography – fotografowanie mody - Rafał Milach - 8-17 października
Fashion Video – video mody - prowadzący: W P Onak – 14-17 października
Fashion Styling – stylizacja w modzie - prowadzący: Scott Schuman (USA) – 16-17 października
Fashion Sounds – dźwięk mody - prowadzący: Wojtek Mazolewski – 17-18 października
W tym roku do prowadzących AFF Workshops znanych z poprzednich edycji dołączyli:
Mareunrol's – warsztaty Fashion Design
Mareunrol's to pierwsza łotewska marka prezentująca swoje kolekcje w oficjalnym programie paryskiego tygodnia mody. O projektach, których autorami są Marite Mastina i Rolands Peterkops, pisano w najważniejszych pismach modowych (m.in. okładka Wallpaper), wzbudziły one także zachwyt modowych blogerów, m.in. Diane Pernet. W październiku Marite i Rolands poprowadzą 10-dniowe warsztaty projektowania (Fashion Design) na 7. Art & Fashion Festival w Starym Browarze. Wcześniej projektowania mody na warsztatach Fashion Design uczyli m.in. Monika Jakubiak, Krzysztof Stróżyna i Rafał Antos. Po raz pierwszy na festiwalu warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.
Magda Antoniuk – warsztaty Fashion Drawing
Choć nie skończyła jeszcze 30 lat, jej portfolio robi wrażenie. Realizowała projekty dla takich marek jak Stella McCartney, Paul Smith, Gucci. Jej ilustracje publikowano w Wallpaper, Vogue, Another Magazine, Dossier, Oyster, Dazed Digital czy Nylon. W październiku Magda Antoniuk poprowadzi 10-dniowe warsztaty ilustrowania mody Fashion Drawing na 7. Art & Fashion Festival w Starym Browarze. Wcześniej ilustrowania mody na warsztatach Fashion Drawing uczyli m.in. Barbara Hulanicki, Olka Osadzińska i Tomek Sadurski. Magda Antoniuk jest także autorką logotypu tegorocznego AFF.
Scott Schuman – warsztaty Fashion Styling
Autor bloga The Sartorialist i jeden z najbardziej wpływowych ludzi mody. W branży Schuman jest dziś jednym z głównych rozdających karty. Na pokazach siedzi w pierwszym rzędzie, często obok Anny Wintour. Ma ogromną wiedzę i świetny gust. Wysmakowane zdjęcia na jego blogu oglądają miliony osób na całym świecie. Scott Schuman w ubiegłym roku wystąpił na AFF z wykładem, w którym udział wzięło kilkaset osób z Polski i zagranicy. Zachwycony ideą festiwalu, który jako jeden z nielicznych na świecie główny nacisk stawia na edukację młodych ludzi w kierunku mody i sztuki, postanowił wrócić, ale w innej roli. W październiku na 7. Art & Fashion Festival Scott Schuman poprowadzi 2-dniowe warsztaty stylizacji Fashion Styling według autorskiego pomysłu. To debiut Schumana w takiej roli i nowy warsztat w programie AFF. Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim .
Art & Fashion Festival jest pomysłem i inicjatywą Grażyny Kulczyk.
Od 2007 r. organizowany jest w należącym do niej Starym Browarze w Poznaniu. Tegoroczna 7. edycja odbędzie się w dniach 8-20 października 2013 r. Dziś Art & Fashion Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych dedykowanych modzie i sztuce w naszej części Europy.
Za koncepcję festiwalu, dobór prowadzących warsztaty oraz gości, którzy wystąpią na otwartych spotkaniach z publicznością, odpowiada od 2009 r. kurator Basia Metelska. Dla większości prelegentów AFF to pierwsza okazja do wizyty w Polsce. Kilkudziesięciu absolwentów festiwalowych warsztatów odnosi obecnie realne sukcesy w branży.
7. ART & FASHION FESTIVAL:
8-20 października 2013, Art & Fashion Festival. Industry.
Stary Browar, Poznań (ul. Półwiejska 42, 10 minut spacerem z Dworca PKP)
Kurator: Basia Metelska
Organizator: Stary Browar, przy współpracy z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Blow Up Hall 5050
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA