fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Powakacyjne promocje ubezpieczycieli

Tylko połowa mieszkań jest ubezpieczona
Rzeczpospolita
Przełom sierpnia i września to dobry czas, by skorzystać z promocyjnych stawek lub zakresów polis.
To moment, kiedy można oczekiwać największej kumulacji specjalnych ofert: te wakacyjne jeszcze trwają, a jesienne dopiero na dobre się rozkręcają.
InterRisk na okres urlopowy zaproponował atrakcyjną ofertę ubezpieczenia mieszkań i domów, która daje zniżkę na polisę OC lub autocasco.
– Ubezpieczając mieszkanie lub dom i jego wyposażenie, otrzymuje się zniżkę na dowolnie wybrane ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC lub ubezpieczenie pakietowe e-moto – mówi Rafał Wierzbicki z biura prasowego InterRisku.
Osoby, które zdecydują się od razu na kupno ochrony nieruchomości na trzy lata, otrzymają 15-proc. zniżkę. Terminy płatności składki można rozłożyć na raty.
– Oznacza to, że przy składce rocznej w wysokości przykładowo 100 zł przez kolejne trzy lata można, zawierając jednorazowo ubezpieczenie długoterminowe, w sumie zaoszczędzić 45 zł – dodaje Rafał Wierzbicki.
Liberty Direct jesienią uruchomi program dający 5-proc. zniżkę na OC i AC osobom zwiedzającym Muzeum Chopina w Warszawie oraz gościom Filharmonii Krakowskiej. Ubezpieczyciel jest od niedawna sponsorem tych instytucji.
Trwają też inne akcje promocyjne: 10 proc. zniżki na pakiet ubezpieczeń OC i AC otrzymają w Liberty Direct fani strony „Bezpieczny Mały Pasażer" na Facebooku. Taka sama oferta przygotowana jest dla klientów banku ING mających dostęp do systemu bankowości internetowej ING BankOnLine.
Link4, inny z ubezpieczycieli directowych – czyli sprzedających polisy w dużym stopniu przez Internet i telefon – od września umożliwi kupowanie polisy za punkty z programu PayBack.
Na promocję ubezpieczeń mieszkaniowych postawiła też Aviva. Klienci, którzy do 15 września ubezpieczą w Avivie mieszkanie lub dom, otrzymują gratis ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, np. desek windsurfingowych, skutera wodnego czy rolek.
– Ubezpieczenie mieszkania lub domu pomoże, gdy woda wedrze się do naszego lokum, wichura porwie dach, grad potłucze dachówki lub pożar strawi nieruchomość. W zależności od zakresu ochrony pokryje też straty spowodowane przez złodziei, a nawet zapewni mieszkanie zastępcze, gdy nie można mieszkać pod własnym dachem – wyjaśnia Bohdan Białorucki, rzecznik grupy Aviva.
Ubezpieczenie „Mój Apartament" obejmuje szeroki zakres szkód. Ubezpieczyciel zwróci koszty zniszczeń domu czy mieszkania na skutek bezpośrednich, ale też pośrednich skutków działania pioruna oraz przepięcia, a więc obejmuje szkody elektryczne niezwiązane bezpośrednio z działaniem pioruna, chroni także mienie od skutków wandalizmu oraz od stłuczenia, co oznacza wypłatę odszkodowania, np. gdy szyba zostanie rozbita przez dziecko lub płyta grzewcza pęknie wskutek upadku na nią jakiegoś przedmiotu.
Aviva do końca września prowadzi też promocję na ubezpieczenia inwestycyjne. Promocja polega na niepotrąceniu przez firmę opłaty alokacyjnej za alokację składki jednorazowej w kwocie co najmniej 20 tys. zł od osób, które podpiszą umowę Ubezpieczenia Inwestycyjnego Bonus VIP. Standardowo wynosi ona 2,5 proc., więc w przypadku wpłaty 20 tys. zł bonifikata to 500 zł, a deponując 50 tys. zł, oszczędność rośnie do 1250 zł.
Do końca sierpnia trwa również promocja Programu Swobodnego Inwestowania Aegon. Polega ona na obniżeniu opłat za obsługę portfela inwestycyjnego przez cały czas trwania umowy: 0,13 proc. miesięcznie od wartości rachunku, jeśli klient powierza zarządzanie specjalistom, oraz 0,1 proc. miesięcznie – jeśli inwestuje samodzielnie.
O promocje lub specjalne jednorazowe zniżki warto pytać przy kupnie każdej polisy, nawet jeśli dana firma nie chwali się prowadzonymi promocjami. Rynek ubezpieczeń jest w stagnacji. Szczególnie trudna sytuacja jest w segmencie ubezpieczeń motoryzacyjnych, więc firmy powinny być skłonne do negocjacji. Zawsze można wszak ze swoim mieszkaniem czy samochodem pójść po ochronę do konkurencji.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA