fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Warta sprzedaje, ale zysk spada

Fotorzepa, Rafał Guz rg Rafał Guz
Sprzedająca polisy majątkowe spółka z grupy Warta zebrała w pierwszej połowie roku 1,9 mld zł składek brutto w I połowie 2013 r. Łączne przychody ze składek obu spółek Warty, życiowej i majątkowej, wyniosły 2,8 mld zł.
Dynamika sprzedaży w segmencie majątkowym wyniosła 103,7 proc., w ubezpieczeniach na życie ze składką regularną 104,8 proc., a w polisach grupowych 108,2 proc.
- To kolejny kwartał, w którym nasze spółki osiągnęły bardzo dobre wyniki, i to w tak trudnym otoczeniu rynkowym. Szczególnie cieszy dynamiki spółki majątkowej, w czasie gdy według naszych szacunków rynek majątkowy notuje niższy wzrost. To oznacza, że umocniliśmy się na pozycji wicelidera – mówi Jarosław Parkot, prezes grupy Warta. Mocniejsza pozycja Warty to w głównej mierze efekt rozwoju sprzedaży w ubezpieczeniach korporacyjnych. Zysk netto spółki majątkowej wyniósł 144 mln zł, a wynik techniczny 22 mln zł. To znaczne pogorszenie wyniku sprzed roku, gdy wyniósł on odpowiednio 246 i 80 mln zł. - Liczę, że konkurenci zaprzestaną prostej rywalizacji ceną w segmencie majątkowym, która w dłuższej perspektywie zaszkodzi i towarzystwom, i klientom – komentuje Jarosław Parkot.
W spółce życiowej wynik został pogorszony nieznacznie. Zysk netto wyniósł 11,8 mln zł (wobec 13,5 mln zł rok wcześniej), a wynik techniczny 16,5 mln zł wobec 18,2 mln zł.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA