fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Usługi na nieruchomości za granicą bez VAT w Polsce

Zasadą jest, że usługi związane z nieruchomościami opodatkowane są w tym kraju, w którym położona jest nieruchomość
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej polska firma świadczyła usługi budowlane dla szwedzkiego podatnika w Szwecji. Czy usługa budowlana wykonana na nieruchomości położonej w Szwecji jest opodatkowana VAT w Polsce, czy też nie? – pyta czytelnik.Zasadą jest, że usługi związane z nieruchomościami opodatkowane są w tym kraju, w którym położona jest nieruchomość. Wynika to z art. 28e ustawy o VAT.Jeżeli firma, która świadczy usługi budowlane za granicą:Jednakże dla udokumentowania tej czynności polski podatnik wystawi polską fakturę bez stawki VAT i kwoty podatku. Faktura musi zawierać adnotację „odwrotne obciążenie".Polski podatnik musi wykonaną usługę wykazać w deklaracji VAT-7 jako dostawę towarów oraz świadczenie usług poza terytorium kraju.Natomiast gdy polska firma zarejestruje się dla celów VAT w Szwecji, wówczas wystawia szwedzką fakturę i płaci podatek w Szwecji według obowiązujących tam przepisów. W deklaracji VAT-7 wy...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA