fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Wzrosty i spadki na Wall Street

Bloomberg
Dow Jones (-0,04 PROC.) i S&P500 (-0,12 PROC.) zanotowały spadek, natomiast NASDAQ wzrósł o 0,27 proc. Inwestorzy wyczekują na wtorkowe dane o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych.
Na wyniki miały w poniedziałek największy wpływ informacje o wzroście gospodarczym w Japonii, gdzie PKB w drugim kwartale wzrósł o 2,6 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku. Jednak analitycy byli rozczarowani, ponieważ oczekiwali wzrostu na poziomie 3,6 proc.
Gwałtowny wzrost, o ponad 10 proc zanotowały akcje BlackBerry po informacji o możliwej sprzedaży firmy, a także akcje Apple o niemal 3 procent, po informacjach o wygranej sprawie o naruszenie patentu przez Samsunga.
Wzrosły też akcje amerykańskiej firmy telekomunikacyjnej AT&T o 0,34 proc.
O niemal 4 proc spadł kurs akcji Tesla Motors po informacji, iż Lazard Capital Markets LLC obniżyła cenę docelową akcji firmy. O prawie 6 proc spadły też walory teksańskiego Sysco Corporation, zajmującego się dostarczaniem żywności do m.in. restauracji, szkół i placówek ochrony zdrowia. Wyniki firmy okazały się poniżej oczekiwań analityków. O prawie 2 proc. spadły walory Alcatel-Lucent i producenta napojów Monster Beverage Corporation.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA