fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

30 dni na wniesienie sprzeciwu starosty od pozwolenia na budowę

Pozwolenie na budowę: Budowę parkanu powyżej 2,2 m trzeba zgłosić staroście, który ma 30 dni na sprzeciw
Fotorzepa, Robert Wójcik Robert Wójcik
Budowę parkanu powyżej 2,2 m trzeba zgłosić staroście. Podobnie – gdy będzie usytuowany od strony dróg, ulic, placów
- Chciałbym ogrodzić plac przy magazynie, ciągle bowiem zdarzają się kradzieże. Czy muszę dopełnić formalności budowlanych, by postawić taki parkan? – pyta czytelnik.Co do zasady nie trzeba dopełniać formalności budowlanych, by ogrodzić taką działkę. Ale od tej zasady są wyjątki. Budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych wymaga zgłoszenia tego zamiaru staroście. Dotyczy to także parkanów o wysokości powyżej 2,2 m.Wymogi takie zawiera art. 30 ust. 1 pkt 3 prawa budowlanego. Czytelnik w pytaniu nie opisał dokładnego usytuowania działki. Tymczasem jest to ważne. Gdy na przykład przylega ona z jednej strony do ulicy, a w pozostałych do pola, to formalności czytelnik musi dopełnić w odniesieniu tylko tej części ogrodzenia, która znajduje się przy ulicach.W praktyce sporo problemów przysparza, co jest, a co nie jest innym miejscem publicznym. Nie ma bowiem definicji tego pojęcia w przepisach. Z teg...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA