fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Cyjanek na płodność

youtube
Amerykański naukowiec z uniwersytetu w Pittsburghu zabił żonę podając jej napój energetyczny doprawiony cyjankiem. Utrzymuje, że miał jej pomóc zajść w ciążę
Sześćdziesięcioczteroletni neurolog, dr Robert Ferrante, podał zabójczy napój swojej 41-letniej żonie, Autumn Klein, 17 kwietnia. Trzy dni później kobieta zmarła. Była również  neurologiem, pracowała wraz z mężem na uniwersytecie w Pittsburghu w stanie Pensylwania.
Naukowiec został niedawno aresztowany w Zachodniej Wirginii na podstawie ogólnokrajowego listu gończego, po trzymiesięcznym śledztwie.
Obecność cyjanku we krwi żony naukowca wykazała sekcja zwłok.
Dr Robert Ferrante przyznał, że podał napój żonie, ale nie miał na celu jej zabicia. Napój energetyczny z cyjankiem miał pomóc im w spłodzeniu drugiego dziecka.
Policja wyśledziła, że Ferrante, na kilka dni przed śmiercią żony, kupił używając uniwersyteckiej karty kredytowej 220 g cyjanku, który - jak zapewniają władze uczelni - nie był mu potrzebny do pracy.
Kilka godzin przed podaniem żonie zatrutego napoju małżonkowie wymienili smsy. "Czy to będzie stymulowało również produkcję jajeczek?" - spytała dr Autumn Klein, neurolog. W odpowiedzi otrzymała od męża sms, który zawierał tylko jeden znak: :), emotikon oznaczający uśmiech.
Adwokat naukowca jest przekonany o jego niewinności i przewiduje niezwykle trudny proces, zwłaszcza że władze uczelni, na której pracowali oboje małżonkowie oświadczyły, że neurolog podejrzewał żonę o zdradę. Dwa miesiące temu kobieta miała wyznać, że planuje opuszczenie męża. Para była małżeństwem od 2001 roku.
Cyjanek na płodność
Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA