fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

IKEA kupuje Wola Park

Bloomberg
Piotr Mazurkiewicz
Szwedzka firma chce kupić jedno z bardziej znanych centrów handlowych w stolicy czyli Wola Park
Została już podpisana umowa przedwstępna, choć wartość transakcji nie została podana. Operacja ma zostać sfinalizowana do końca roku. Nabywcą jest Inter IKEA Centre Group Poland, a sprzedający to grupa AEW Centra Europe. Gdy kupowała centrum Wola Park w 2007 r. wówczas wartość transakcji wyniosła ponad 140 mln euro.
Co zaskakujące według deklaracji nabywcy w Wola Park nie znajdzie sie jednak sklep IKEA. Już obecny właściciel planował jego rozbudowę, a galeria miała się powiększyć o skrzydło o powierzchni ok. 18 tys. mkw. Te deklaracje podtrzymuje także grupa IKEA.
- Wola Park ma bardzo atrakcyjny dobór najemców oraz świetną lokalizację, która po planowanej w tej części Warszawy rozbudowie infrastruktury transportowej, stanie się dostępna dla znaczącej części mieszkańców stolicy. Centrum to stanie się ważnym elementem w wachlarzu naszych produktów, znacznie zróżnicuje i uatrakcyjni naszą ofertę - mówi Mikael Andersson, dyrektor zarządzający Inter IKEA Centre Group Poland.
Centrum Handlowe Wola Park ma powierzchnię ponad 58 tys. mkw. na których znajduje się niemal 200 sklepów. Częścią transakcji nie jest znajdujący się na jej terenie hipermarket Auchan z 18 tys. mkw. powierzchni, który stanowi odrębną własność i nie był także elementem poprzedniej transakcji z 2007 r.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA