fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Moja Emerytura

Rośnie udział UFK w przypisie składki

Przypis składki brutto do produktów z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym wyniósł w I kwartale 3 mld zł, czyli o -0,7 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2012 roku. Po raz kolejny mieliśmy do czynienia ze wzrostem udziału środków zebranych w ramach tego typu produktów w ogólnym przypisie składki firm życiowych
W I kwartale wyniósł on 37,6 proc., najwięcej od IV kwartału 2007 roku, kiedy sięgał 50 proc. - wynika z danych Analiz Online.
 
 
Liderem w tym segmencie rynku, od IV kwartału 2011 roku, pozostaje Open Life TU Życie. W I kwartale br. do produktów z UFK pozyskał 0,5 mld zł, najmniej w całej historii swojej działalności (czyli od IV kw. 2011). Wartość aktywów ulokowanych w UFK wyniosła na koniec marca 3,48 mld zł. Powyżej 0,3 mld zł pozyskały także Aviva TUnŻ, PZU Życie i ING Życie. Powyżej 0,2 mld zł w pierwszych 3 miesiącach roku pozyskały jeszcze AXA Życie  oraz AEGON TUnŻ.
Najwyższy wzrost przypisu składki zanotowały jednak Nordea Polska TUnŻ oraz HDI-Gerling Życie TU. A najwyższy spadek przypisu składki odnotowała TUnŻ Warta.
Źródło: Analizy Online
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA