fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Bling Ring - recenzja filmu

Bling Ring
Forum Film
„Bling Ring" nie zasłużył na tak chłodne przyjęcie, jakie spotkało go na tegorocznym festiwalu w Cannes. To obraz bardzo osobisty – pisze Barbara Hollender
Córka Francisa Forda Coppoli, twórcy „Ojca chrzestnego" i „Czasu Apokalipsy", wyrosła w Hollywood. Dobrze znała jego blaski, ale i cienie. W „Bling Ring" przyjrzała się obecnym nastolatkom, dla których celebrycki świat jest szczytem marzeń. Włamywali się do domów gwiazd, by wynieść stamtąd kilka sukienek, buty od Louboutina, modne okulary, ale też ogrzać się w cieniu sławy. Dla nich nawet wywiad telewizyjny po aresztowaniu oznaczał możliwość pokazania się w mediach.
„Bling Ring" nie ma finezji wcześniejszego filmu Sofii Coppoli –„Między słowami", ale jest sprawnie zrealizowany i dobrze zagrany, m.in. przekonującą kreację tworzy tu dziewczyna Harry'ego Pottera – Emma Watson. Przede wszystkim jednak ten film niesie refleksję na temat czasu, w którym dla wielu młodych ludzi wzorem staje się Paris Hilton. To wielkie oskarżenie kultury tabloidowej, łatwo wypaczającej ich charaktery i marzenia.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA