fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nowe dotacje dla małych firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wprowadza nowy krajowy program pomocy dla najmniejszych firm. Agencja ma dla nich 2 mln zł.
Chodzi o nowy pilotażowy program pod nazwą „Wsparcie w ramach dużego bonu". Jest on po raz pierwszy wprowadzany przez PARP w tym roku. Mogą z niego skorzystać mikro i małe firmy produkcyjne, które w niepowiązanej z nimi osobowo lub kapitałowo jednostce naukowej (np. jednostce organizacyjnej uczelni czy instytucie badawczym)  lub u przedsiębiorcy posiadającego status centrum badawczo-rozwojowego zakupią usługę polegającą na opracowaniu nowego wyrobu, projektu wzorniczego, nowej technologii produkcji albo na znaczącym ulepszeniu wyrobu lub technologii produkcji. Na taki zakup firmy mogą maksymalnie dostać 50 tys. zł. Przy czym dotacje z nowego programu przyznawane są jedynie w formie refundacji. Ponadto, przedsiębiorca, który uzyska pomoc z tego programu nie będzie mógł ubiegać się o kolejne pieniądze z niego w kolejnych edycjach.
Jak wskazuje Monika Standziak-Koresh z Departamentu Programów Pilotażowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nowy program jest kontynuacją i uzupełnieniem innego krajowego programu pod nazwą „Bon na innowacje", którego PARP zorganizowała już sześć edycji (wnioski w ostatniej, tegorocznej były przyjmowane do 26 kwietnia br.).
– O ile kierowany w zasadzie do wszystkich mikro i małych przedsiębiorców „Bon na innowacje" miał zainicjować współpracę firm z naukowcami o tyle nowy program ma już przynieść konkretne, namacalne efekty. Dlatego zawężyliśmy jego zakres do mikro i małych przedsiębiorców prowadzących działalność produkcyjną zwiększając jednocześnie maksymalną kwotę dofinansowania – tłumaczy Standziak-Koresh dodając, że celem nowego programu jest zwiększenie innowacyjności i konkurencyjności polskich mikro i małych przedsiębiorców poprzez wsparcie projektów o większym stopniu zaawansowania technologicznego i innowacyjnego.
Na aplikacje od przedsiębiorców składane poprzez tzw. generator wniosków na stronie agencji (www.parp.gov.pl) PARP czeka do 28 czerwca.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA