fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Niemieckie biura podróży cieszą się z deszczu i zimna

Niemiecka branża turystyczna zaciera ręce. Kiepska pogoda w kwietniu i maju sprawiła, że coraz więcej Niemców decyduje się na wykupienie już teraz wakacji za granicą. Tam gdzie dobra pogoda jest zagwarantowana.
Rzeczniczka TUI potwierdziła, że w maju firma zanotowała gwałtowny wzrost klientów, którzy zdecydowali się na rezerwacje wyjazdów wakacyjnych. głownie wybierają oferty z południa Europy. Rzecznik biura L'Tur,potwierdził, że w maju sprzedaż wyjazdów zagranicznych wzrosła o 30 procent. Niemcy - zdegustowani "listopadem w maju" - wybierają głownie wypoczynek nad Morzem Śródziemnym - przede wszystkim w Grecji i Hiszpanii.
Zdecydowanie mniej zadowoleni są właściciele hoteli, pensjonatów i restauracji w Niemczech. Co prawda zastrzegają, że sezon dopiero się rozpoczyna, ale już teraz wiadomo, że prognozy nie są optymistyczne. Na początku roku liczono, że w 2013 r. zyski niemieckiego przemysłu turystycznego mogą wzrosnąć o 1,8 procent - teraz ten wzrost ostrożnie szacuje się na za 1 procent. Pocieszające jest jedynie to, że niemieckie hotele i pensjonaty nad Bałtykiem i Morzem Północnym są już zarezerwowane na te tygodnie, które tradycyjnie gwarantują ładna pogodę.
Jednak przedstawiciele biur podróżny przyznają, że nie ma "najazdu na północ". Niemcy wola Majorkę, Riwierę turecka i Kretę - przyznają przedstawiciele Thomas Cook.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA