fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kierownik apteki powinien mieć doświadczenie

Do stażu pracy wlicza się okres wykonywania obowiązków w aptece także na podstawie umów cywilnoprawnych.
Chcę założyć aptekę. Słyszałem, że jednym z warunków wydania zezwolenia na taką działalność jest zatrudnienie na stanowisko kierownika farmaceuty. Czy może być to osoba tuż po studiach? – pyta czytelnik.Nie. Kierownikiem apteki może być farmaceuta, który ma co najmniej pięcioletni staż pracy w aptece lub trzyletni, gdy posiada specjalizację z zakresu farmacji aptecznej. Taki warunek wynika z art. 88 ust. 2  ustawy z 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne (dalej „u.p.f."). Treść tego przepisu może rodzić jednak szereg wątpliwości, odnoszących się w szczególności do określenia podstawy prawnej świadczenia pracy, która może być zaliczona do wymaganego stażu, jej charakteru oraz czy chodzi o wykonywanie obowiązków na pełnym czy częściowym etacie.Odpowiedzi na te pytania udzielił warszawski sąd administracyjny w wyroku z 20 listopada 2007 r. (VII SA/Wa 1389/07), w którym stwierdził, że do stażu pracy wlicza się okres wykonywania obowiązk...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA