fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radcowie

Program KRRP: spacer z uczniami po prawie

Rusza specjalny program dla szkół, w którym radcowie, notariusze i sędziowie chcą tłumaczyć uczniom, jak się orientować w przepisach.
Inicjatywa wyszła od Krajowej Rady Radców Prawnych, która podpisała w tej sprawie specjalne porozumienie z ministerstwami Edukacji i Sprawiedliwości. Celem jest ogólnopolska akcja.
– Przygotowaliśmy specjalny film „Spacerem po prawie", który ma przybliżyć uczniom zagadnienia prawa cywilnego, pracy i karnego – mówi Maciej Bobrowicz, prezes KRRP.
Uczniowie mogą dowiedzieć się z niego, jak zareklamować u sprzedawcy sprzęt elektroniczny zakupiony w promocji, jakie będą mieli uprawnienia w razie zatrudnienia na etacie, a także jaka odpowiedzialność karna grozi niepełnoletniemu za bójkę z rówieśnikami czy ściąganie nielegalnych plików z Internetu.
Akcję koordynuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Tam też powinny zgłaszać się szkoły chętne do wzięcia w niej udziału. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.ms.gov.pl, w zakładce Edukacja Prawna. Do tej pory na listę zainteresowanych wizytą prawnika wpisało się już ponad 350 placówek z całej Polski. Kulminacja akcji planowana jest na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wrześniu.
– Naszym celem jest przekazanie uczniom, którzy zaraz wejdą w dorosłe życie, informacji, kiedy, gdzie i u kogo powinni szukać pomocy prawnej – dodaje Bobrowicz. – Tak aby wiedzieli, kiedy wystarczy im wiedza znaleziona w Internecie, a kiedy powinni zwrócić się do prawnika.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA