fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Minister zdrowia Adam Niedzielski: więcej miejsc w izolatoriach i dodatki dla medyków

Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk, Adam Niedzielski
Fotorzepa / Jerzy Dudek
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w czwartek zwiększenie z 4 tys. do 10 tys. miejsc w izolatoriach. Ma się to stać w ciągu najbliższego tygodnia, dwóch.

Zwiększenie miejsc w izolatoriach ma być połączone z weryfikowaniem stanu pacjentów, których można przenieść ze szpitala do izolatorium.

Jednocześnie Adam Niedzielski podkreślił, że liczy się przede wszystkim personel, który resort chce zachęcić do współpracy. W tym kontekście mówił podwójnym wynagrodzeniu dla medyków skierowanych do pracy przy pacjentach zakażonych COVID-19 przez wojewodów. Poinformował także, że na takie wynagrodzenie - na podstawie polecenia Ministra Zdrowia dla Narodowego Funduszu Zdrowia - będą otrzymywać medycy pracujących w placówkach zajmujących się pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Wcześniej Jarosław Kaczyński z mównicy sejmowej mówił, że poprawka zrównywałaby lekarzy udzielających teleporad i tych walczących na pierwszej linii z COVID-19. Mówił też, że celem poprawki było zniszczenie finansów publicznych państwa.

- Po prostu sp... tyle, zagłosowaliście źle. Trzeba było szybciutko zareagować. Nie zareagowaliście na to niestety i teraz urządzacie tę szopkę z nową ustawą napisaną w pięć minut, wyglądającą żałośnie - mówił w środę z mównicy sejmowej poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA