fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

PiS wycofuje się z dodatku covidowego dla wszystkich medyków

Lekarz w trakcie epidemii COVID-19
Rzeczpospolita, Jerzy Dudek
PiS nowelizacją wycofuje się z przegłosowanego najpierw przez Senat, później Sejm dodatku covidowego dla wszystkich medyków. Partia rządząca mówi, że był to błąd, dodatek ma być tylko dla skierowanych do walki z pandemią - poinformował na Twitterze dziennikarz RMF FM, Patryk Michalski.

Dziennikarz opublikował fragment uzasadnienia nowelizacji. Jak w nim czytamy, wnioskodawcy uznali, że, zamiast korzystać z procedury reasumpcji, właściwe będzie znowelizowanie uchwalonej ustawy. Podkreślono, że jest to konieczne nie tylko z uwagi na potrzebę zapewnienia równowagi budżetowej, ale także z powodów sprawiedliwościowych.

- W przekonaniu wnioskodawców słuszny był zamiar przedstawiony w pierwotnym przedłożeniu (...), który przewidywał wyższe świadczenia dla tych pracowników służby zdrowia, którym polecano realizowanie świadczeń w związku z epidemią COVID-19. Osoby do bezpośredniego konfrontowania się z medycznymi skutkami pandemii powinny być szczególnie docenione, także finansowe. Jednocześnie instrumenty gwarantowane przez budżet państwa powinny być uchwalane w duchu odpowiedzialności za dobro wspólne, wyrażające się także w racjonalnie prowadzonej polityce finansowej - wskazano w uzasadnieniu.

Czytaj także:

Źródło: Twitter / rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA