Za granicą

Tanie mieszkanie na ulicy milionerów

materiały
No może relatywnie tanie, bo za zabytkową i luksusową barkę zacumowaną przy londyńskim Cheyne Walk trzeba zapłacić 2,5 mln funtów czyli prawie 12 mln złotych.

Cheyne Walk to jedna z najdroższych ulic w stolicy Wielkiej Brytanii. Jest też znana z tego, że mieszkały tam licznie znane osoby w tym także gwiazdy filmu, teatru i muzyki, m.n. aktor teatralny i filmowy John Barrymore, dziadek aktorki Drew Barrymore a także Keith Richards, Ronnie Wood, Mick Jagger i Marianne Faithfull, pisarka George Eliot, premier Wielkiej Brytanii David Lloyd George, filozof Bertrand Russell, pisarze Bram Stoker i Ian Fleming, sufrażystka Sylvia Pankhurst i aktor szekspirowski Laurence Olivier.

Nadal mają tam mieszkania były burmistrz Nowego Jorku i milioner Michael Bloomberg, pisarz Ken Follett czy miliarder Roman Abramowicz. Ich apartamenty i domy są dużo droższe. Średnia cena mieszkania podobnej wielkości w tej okolicy to 7 mln funtów czyli ponad 33 mln złotych.

Holenderska, zabytkowa barka z 1915 roku ma niemal 33 metry długości, cztery sypialnie, dwie łazienki, nowoczesną kuchnię i obszerny salon oraz licencję na cumowanie akurat w tym ekskluzywnym miejscu.

Zanim stała się luksusowym domem barka pływała po rzekach i kanałach Europy jako przewoźnik towarów i ludzi. W 1988 roku przerobiono ją na restaurację a kilka lat temu przeszła kompletną przemianę i stałą się luksusowym, pływającym apartamentem o powierzchni ok. 315 metrów kwadratowych, z ogrzewaniem podłogowym w łazienkach, systemem klimatyzacji i centralnym ogrzewaniem w sypialniach, kuchni i salonie.

Na barce jest wszystko co zmieści się w normalnym mieszkaniu od kuchenki elektrycznej w kuchni po pralkę i suszarkę w części gospodarczej. Do tego ekskluzywny widok z okien na Tamizę i ogródek na zewnętrznych pokładach.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL