Za granicą

Dwór rubasznego króla Hala na sprzedaż

materiały
Wspaniały historyczny dwór, należący niegdyś do jednego z najbardziej znanych angielskich królów został wystawiony na sprzedaż

XII-wieczny Llanthony Secunda Manor znajduje się w jednym z najpiękniejszych regionów Walii - Wye Valley. Dwór trafił w posiadanie króla Henryka VIII - zwanego przez poddanych rubasznym królem Halem - po rozwiązaniu klasztorów. Posiadłość znajduje się w malowniczej wiosce Caldoicot w hrabstwie Monmouthshire i pierwotnie była domem dla mnichów.

W latach 70. zeszłego wieku dwór był w fatalnym stanie, na granicy ruiny. Udało się go uratować i przekształcić w pensjonat, zachowując wiele elementów z czasów Tudorów. Wyremontowano kuchnie i łazienki - zachowując jednak wiktoriańskie elementy i ozdoby. W kuchni wciąż znajduje się stary piec chlebowy.

Obecny właściciel postanowił go sprzedać po 30 latach. Posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 800 tys. funtów (3,8 mln złotych).

Llanthony Secunda Manor został wybudowany w 1120 roku i ma pięć sypialni, ogromną salę recepcyjną oraz bibliotekę, a z okien rozciąga się przepiękny widok na okolicę. W domu nadal są oryginalne kominki, belki stropowe i ściany z tzw. muru pruskiego.

Dom otacza z trzech stron ogród składający się z części kwiatowej, warzywnej i spacerowej.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL