fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Zawsze marzyłeś o własnym zamku? Teraz może stać się jego właścicielem

Knight Frank
Uroczy i zabytkowy Astwell Castle w Northamptonshire został wystawiony na sprzedaż za 1,5 mln funtów czyli ponad 7 mln złotych.

Posiadłość Astwell jest wymieniana w dokumentach z XI wieku, jednak obecny budynek został wzniesiony częściowo w XVI i w XVII wieku - po rozebraniu średniowiecznego dworu. Niestety w XVIII wieku zaczął popadać w ruinę i częściowo został rozebrany. Dopiero w XIX wieku przeszedł gruntowny remont. W latach 50. zeszłego wieku został ponownie zmodernizowany, ale z zachowaniem starych, oryginalnych elementów, między innymi fragmentów dawnych drewnianych wrót z 1638 roku, spiralnych kamiennych schodów z XV wieku oraz kamiennych kominków z herbami poprzednich właścicieli posiadłości.

Za ocalenie zamku odpowiedzialna jest Joan Wake, historyk i działaczka społeczna, która zajmowała się ratowaniem i odbudową historycznych budynków w Anglii. Jej największym osiągnięciem było ocalenie od rozbiórki klasztoru Delapré Abbey z XII wieku.

Współczesny zamek ma powierzchnię około 450 metrów kwadratowych i składa się z 4 sypialni, 4 łazienek, 2 salonów, kuchni oraz jadalni i pracowni.

Na terenie posiadłości są też stajnie, padok, zabudowania gospodarcze, stodoły i warsztat oraz zadbany ogród z basenem, oranżerią oraz ogrodem warzywnym. Cała posiadłość liczy ponad 13 hektarów.

Niestety sam dom jest do gruntownego remontu, a ponieważ jest to budynek umieszczony na liście zabytków nowy właściciel będzie musiał remont przeprowadzać pod nadzorem. Może jednak warto ponieważ okolica w, której znajduje się zamek jest niezwykle urokliwa. Najbliższa miejscowość to Helmdon a do Londynu jest niecałe 100 kilometrów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA