fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Londyński apartament Onassisów na sprzedaż. Bywały tam tam Jackie Kennedy i Maria Callas

materiały
Po raz pierwszy od 8 lat wspaniały, londyński apartament przy 47 Grosvenor Square trafia na rynek nieruchomości. Trzeba za niego zapłacić 25 mln funtów czyli niemal 119 mln złotych. Jest jednak wart każdego pensa.

Jednopoziomowy apartament znajdujący się w dzielnicy Mayfair należał niegdyś do siostry greckiego miliardera Arystotelesa Onassisa - Artemis Onassis. W apartamencie zatrzymywał się nie tylko jej brat Arystoteles, ale także Maria Callas - znana śpiewaczka operowa i kochanka miliardera oraz jego druga żona - Jacqueline Bouvier-Kennedy, wdowa po prezydencie USA Johnie F. Kennedym oraz jej siostra - Lee Radziwiłł.

Imponujący apartament ma powierzchnię 465 metrów kwadratowych w tym pięć sypialni, ogromny, reprezentacyjny hol wejściowy, trzy salony, bibliotekę, cztery łazienki oraz ogromną kuchnię z częścią śniadaniową, bar, jadalnię oraz pracownię.

Niezwykła jest główna sypialnia z dwoma garderobami - dla niego i dla niej oraz dwoma łazienkami - jedna dla niej, druga dla niego.

Jest też duże zaplecze w postaci pralni i garderoby. Mieszkanie ma tez wspaniały, 20-metrwy balkon wychodzący a Grosvenor Square.

W latach 60. i 70. w apartamencie odbywały się słynne na cały Londyn przyjęcia bajecznie bogatych Onassisów.

Pierwszym właścicielem apartamentu był John Anderson, 1. wicehrabia Waverley, brytyjski polityk Partii Konserwatywnej i minister w rządach Neville'a Chamberlaina i Winstona Churchilla. Budynek zbudowano w latach1938-1939 w stylu neo-gregoriańskim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA