fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Boris Becker usiłuje sprzedać willę

materiały
Nikt nie chce kupić willi należącej do byłej gwiazdy tenisa Borisa Beckera.A tenisista ma kłopoty finansowe.

Już 10 lat nie ma chętnego na okazała posiadłość znajdującą się na Majorce. Becker chce za nią 12,5 mln euro. W 2006 roku posiadłość została wystawiona za 15 mln euro.

Posiadłość składa się z domu głównego, dwóch domków dla gości, kilku garaży oraz basenu o rozmiarach olimpijskich z domem kąpielowym, sauną i salą fitness, kortu tenisowego oraz boiska do gry w koszykówkę  i amfiteatru na wolnym powietrzu.

Całość ma powierzchnię około 218.000 m2 a powierzchnia mieszkalna 1.600 m2. Właściciele mają do dyspozycji 10 pokoi, 10 łazienek,

Boris Becker kupił dom na Majorce w 1997 roku z myślą swojej powiększającej się rodzinie. Zapłacił wtedy za nią milion marek niemieckich. Niestety niedługo po tym rozpadło się jego małżeństwo z pierwszą żoną Barbarą i znany tenisista coraz rzadziej spędzał czas na hiszpańskiej wyspie. Na dodatek lokalne władze zaczęły przyglądać się budowie i okazało się, ze prace toczą się niezgodnie z zezwoleniami. Becker budował za dużo i za wysoko. Były tenisista został ukarany karą w wysokości kilkuset tysięcy euro i musiał rozebrać część budynków.

Na dodatek Boris Becker ma kłopoty finansowe. Kilka dni temu brytyjski sąd ogłosił go bankrutem a wierzyciele usiłowali doprowadzić do licytacji domu już trzykrotnie. Becker w ostatniej chwili spłacał część zobowiązań ratując się przed licytacją. Jeśli uda mu się teraz sprzedać willę na Majorce to będzie w stanie spłacić wszystkich swoich wierzycieli i uwolnić się od kłopotów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA