fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Chcesz zostać sąsiadem królowej? Wystarczy kupić ten dom

materiały
Craigendarroch House znajduje się obok miejscowości Ballater, tuż obok szkockiej rezydencji królowej Elżbiety II - zamku Balmoral.

Posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 750 tys. funtów czyli nieco ponad 3,7 mln złotych.

Craigendarroch House to okazały dwór z 1869 roku, który powstał dla szkockiej rodziny Hall, która na Wyspy przybyła wraz z Wilhelmem Zdobywcą w XI wieku. Obecnie jest tam popularny pensjonat typu bed & breakfast, ale jak zachwala agencja zajmując się jego sprzedażą - idealnie nadaje się na przytulny dom dla sporej rodziny.

Zabytkowy dom w stylu wiktoriańskim ma powierzchnię około 450 metrów kwadratowych. Na trzech poziomach znajdują się: siedem sypialni, siedem łazienek, kuchnia z częścią jadalną, pięć salony oraz dużą jadalnię i nowoczesna kuchnię. Są też specjalne pomieszczenia gospodarcze, takie jak pralnia i drewutnia. W domu jest kilka czynnych, opalanych drewnem kominków.

Cześć ozdób w budynku, m.in. granitowe rzeźby pochodzą z rozebranego, starego mostu Union Bridge w Aberdeen. Dom został gruntownie wyremontowany, ale zachowano wiele oryginalnych, XIX wiecznych elementów dekoracyjnych jak drewniane panele naścienne oraz kamienne obramowania okienne. W latach 20. zeszłego wieku dom został rozbudowany i powiększony.

W oddzielnym budynku są dwa garaże oraz pomieszczenie gospodarcze. Wokół domu jest zadbany ogród - otoczony kamiennym murem.

Posiadłość i Craigendarroch House są położone w obrębie zabytkowego Royal Deeside oraz Parku Narodowego Cairngorms i znajdują się przy tej samej drodze co ulubiona letnia rezydencja rodziny królewskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA