Za granicą

Najpiękniejsza wyspa w Kanadzie może być twoja

coldwellbankerinternational.com/
57 akrów idealnego raju - tak reklamuje wyspę Kaulbach w Nowej Szkocji agencja nieruchomości. To jedna z najciekawszych nieruchomości na sprzedaż w Kanadzie.

Kaulbach to jedna z najładniejszych prywatnych wysp w Kanadzie. Ma powierzchnię około 23 hektarów i leży w gminie Indian Point w prowincji Nowa Szkocja. Częściowo zalesiona wyspa została wystawiona na sprzedaż za 7 mln dolarów kanadyjskich czyli niemal 19 mln złotych.

Na wyspę można dostać się droga morską lub helikopterem - na wyspie jest prywatne lądowisko.

Wyspa Kaulbach oferuje nowym właścicielom nie tylko przepiękne widoki, ciszę, spokój i brak sąsiadów, ale także luksusowy dom zbudowany w 2002 roku. Imponująca willa o nazwie Osprey Nest ma powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych w tym 11 sypialni i dziewięć łazienek. W domu jest siedem kominków, duża kuchnia i jadalnia, kuchnia dla służby, obszerny salon, biblioteka oraz przepiękny taras z widokiem na zatokę Mahone.

W domu są też osobne pomieszczenia mieszkalne dla służby - kamerdynera, gosposie oraz dla niań i opiekunek.

Poza głównym domem na wyspie znajduje się też spory domek dla gości oraz nieduży domek na plaży - oba w pełni wyposażone.

Ze stałego lądu podziemną instalacją doprowadzono na wyspę prąd, internet, telefon stacjonarny oraz telewizję. Jest też telewizja satelitarna oraz awaryjny agregat prądotwórczy.

Do dyspozycji właścicieli jest też kort tenisowy, ścieżki i droga prowadząca z głównego domu do nabrzeża i przystani.

Wyspa została wystawiona na sprzedaż po raz pierwszy w 2010 roku za 9,5 mln dolarów kanadyjskich. Niestety nikt nie chciał kupić wyspy Kaulbach, która od kilku pokoleń jest w rękach tej samej rodziny. Pierwotnie była niezamieszkała a poprzedni właściciele hodowali na niej krowy i owce. Teraz , po obniżeniu ceny - właściciele mają nadzieję, że znajdzie się chętny na najładniejszą prywatną wyspę w Kanadzie.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL