fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Elon Musk sprzedaje dom. Ma kształt statku kosmicznego

materiały
Elon Musk postanowił sprzedać swój niesamowity, futurystyczny dom w Los Angeles.

Dom został wystawiony na sprzedaż za niemal 4,5 mln dolarów czyli ponad 17 mln złotych.

Założyciel Tesli i SpaceX, numer 54 na liście najbogatszych magazynu "Forbes", postanowił sprzedać dom, który dzielił z byłą żoną aktorką Talulah Riley i dwoma synami.

Dom znajduje się w Brentwood - jednej z najzamożniejszych dzielnic Los Angeles. Elon Musk kupił go w 2014 roku za 3 miliony 695 tysięcy dolarów informuje "Forbes".

Budynek ma kształt bumerangu i mieści cztery sypialnie, dwie łazienki oraz ogromny salon z którego można wyjść na taras i basen oraz do jacuzzi. Jest też nowoczesna kuchnia, jadalnia, gigantyczna garderoba oraz garaż.

Dom wyposażony jest w sterowane elektronicznie zasłony. Za pomocą pilota można sterować zintegrowanym systemem bezpieczeństwa, systemem stereo a także oświetleniem. Wyposażono go też w ekologiczny bezzbiornikowy system ciepłej wody, dwustrefową klimatyzację oraz system nawadniający ogród wokół domu. A ściany frontowe są porośnięte bluszczem. Z tarasu rozciąga się przepiękny widok na ocean a także na panoramę Los Angeles.

Z lotu ptaka dom przypomina futurystyczny statek kosmiczny. Wnętrza też są bardzo nowoczesne i raczej mało ozdobne. Duża zaletą domu są duże, sięgające od sufitu do podłogi okna. Dom ma powierzchni mieszkalnej niespełna 300 metrów kwadratowych.

Głowna sypialnia ma dodatkowe drzwi wyjściowe, którymi można dyskretnie opuścić dom.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA