fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Saudyjczycy chcą kupić słynny luksusowy hotel Ritz w Londynie

Bracia Barclay finalizują transakcję sprzedaży hotelu Ritz w Londynie. Według Financial Times nabywcą jest fundusz Sidra Capital, reprezentujący grupę zamożnych saudyjskich rodzin.

Obecni właściciele hotelu, David i Frederick Barclay, od kilku tygodni prowadzą negocjacje w sprawie sprzedaży.

Pierwsze informacje o sprzedaży Ritza pojawiły się w październiku 2019 roku. Brytyjska prasa pisała wtedy, że pięciogwiazdkowy hotel może być wart nawet miliard dolarów.

Według Financial Times bracia Barclay chcą za hotel 750 mln funtów czyli niemal 3,8 mld złotych. I prawdopodobnie tyle za niego dostaną.

Luksusowy hotel Ritz działa w Londynie od 1906 roku. Szwajcarski hotelarz Cesar Ritz stworzył luksusowy hotel, w którym gościli m.in. Charlie Chaplin, przedstawiciele brytyjskiej arystokracji oraz brytyjskiej rodziny królewskiej, a w czasie II wojny światowej Winston Churchill spotykał się tam z Dwightem Eisenhowerem oraz and Charlesem de Gaulle, by omawiać działania wojenne w Europie.

Obecnie hotel, który znajduje się w dzielnicy Mayfair, ma 111 pokoi, 25 apartamentów, kilka barów i restauracji oraz okazałą palmiarnię, gdzie podawana jest popołudniowa herbata, a mężczyźni muszą mieć na sobie marynarki i krawaty. Mick Jagger nie został tam obsłużony, właśnie z powodu niewłaściwego ubioru.

Od 1995 roku właścicielami hotelu są bracia bliźniacy David i Frederick Barclay, którzy są też właścicielami gazety "Daily Telegraph". Kupili hotel za 75 mln funtów a 40 mln zapłacili za jego generalny remont.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA