fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Marcin Piasecki, wicepreses PFR ds. inwestycji: Dobre spółki chcemy mieć w kraju

Marcin Piasecki, wicepreses PFR ds. inwestycji.
Rzeczpospolita/Piotr Guzik
Wierzymy, że nasz udział w akcjonariacie Grupy WB pozwoli przyspieszyć rozwój innowacyjnych technologii - mówi Marcin Piasecki, wicepreses PFR ds. inwestycji.

Rz: Czy to prawda, że decydenci funduszu rok zastanawiali się, czy warto inwestować w ożarowską spółkę?

Marcin Piasecki: Rok trwały negocjacje inwestycyjne – to standardowy czas w takich projektach. Tych kilka miesięcy poświęciliśmy na dokładne poznanie WB Electronics, zbudowanie zaufania. Jest to transakcja, gdzie państwowy inwestor wchodzi do prywatnej spółki. Cieszę się, że udało się ją zawrzeć, ponieważ na rynku wciąż jest takich transakcji niewiele. A szkoda.

Jaki jest cel PFR?

Wierzymy, że nasz udział w akcjonariacie Grupy WB pozwoli przyspieszyć rozwój innowacyjnych technologii i zwiększy jeszcze szanse na zagraniczną ekspansję, a także wzmocni polską branżę zbrojeniową. Oczywiście z korzyścią dla całej gospodarki. Jesteśmy pewni, że także z korzyścią dla PFR, który działa na rynkowych zasadach. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nasza inwestycja w jakiś sposób pozwala zagwarantować, że wartościowa, innowacyjna firma pozostanie w polskich rękach,...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA