fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynagrodzenia

W branży IT więcej zarobią

Adobe Stock
Na programistów w br. czekają kolejne podwyżki pensji – o przynajmniej 10 proc. W 2019 r. aż 59 proc. pracowników tego sektora otrzymało benefity płacowe.

Dynamika wzrostu pensji w IT powoli zaczyna się stabilizować, ale programiści nadal należą do jednej z najlepiej opłacanych grup zawodowych w Polsce – wynika z najnowszego raportu firmy rekrutacyjnej Devire.

Pod względem wzrostu zarobków IT w minionym roku zajęło trzecie miejsce (za branżą motoryzacyjną oraz centrami usług wspólnych). Te rosną, choć i tak branża ta od lat oferuje najwyższe zarobki w kraju.

Jak tłumaczy Magdalena Rogóż, ekspertka ze szkoły programowania Kodilla, dobre stawki utrzymują się już od 2017 r., kiedy miały miejsce nawet 20-proc. wzrosty wynagrodzenia. Choć 59 proc. pracowników IT otrzymało w ub.r. benefity płacowe, ponad połowa zdecydowała się na zmianę pracodawcy na tego, który oferował więcej. I nic dziwnego, bo to sektor, w którym kandydaci otrzymują najwięcej ofert pracy (93 proc.).

– Doświadczeni specjaliści z dłuższym stażem są witani z otwartymi rękami. To nie oni szukają pracy, ale praca szuka ich – podkreśla Magdalena Rogóż.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA