fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Gdańsk: Wałęsa przekonuje, aby głosować na Adamowicza

Fotorzepa, Karol Kacperski
Choć jeszcze do niedawna Jarosław Wałęsa krytykował Pawła Adamowicza za "republikę deweloperów" w Gdańsku i wytykał mu nielojalność, teraz apeluje, aby 4 listopada oddać na niego głos - informuje Onet.

Jak informuje Onet, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa zaapelował w mediach społecznościowych, aby 4 listopada zagłosować na Pawła Adamowicza. W drugiej turze wyborów samorządowych zmierzy się z kandydatem PiS Kacprem Płażyńskim.

"Nie pozwólmy, aby inni decydowali za nas. Idźmy głosować. Nie oddajmy Gdańska w ręce PiS. Dlatego w niedzielę zagłosuję na Pawła Adamowicza" - napisał na Facebooku Wałęsa. ”Wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos w pierwszej turze raz jeszcze dziękuję i proszę Państwa o głos na Pawła Adamowicza. Kocham Gdańsk i obiecuję dalszą pracę na rzecz naszego miasta, a w jakiej roli przyszłość pokaże” - podkreślił.

Czytaj także: Tusk do Adamowicza w urodziny: Prezentem będzie zwycięstwo

 

 

 

Jeszcze kilka miesięcy temu kandydat Koalicji Obywatelskiej zarzucał obecnemu prezydentowi Gdańska, że nie zawsze słucha mieszkańców oraz, że mają oni do czynienia z "republiką deweloperów”. Podczas kampanii podkreślał także, że Adamowicz nie jest lojalny wobec PO. - Jest realne zagrożenie, że w związku z jego problemami natury prawnej może on po ewentualnej wygranej zostać zaaresztowany, zostać wyprowadzony z magistratu w kajdankach. A to doprowadzi do wprowadzenia rządów PiS do gdańskiego magistratu. To jest realne niebezpieczeństwo - mówił wówczas w rozmowie z Onetem.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA