fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Tusk do Adamowicza w urodziny: Prezentem będzie zwycięstwo

EP/ Pablo GARRIGOS
Z życzeniami do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który obchodzi w piątek swoje 53. urodziny, pospieszył na Twitterze były premier Donald Tusk.

Adamowicz jest prezydentem Gdańska od 1998 roku. W niedzielę w drugiej turze wyborów samorządowych walczyć będzie o swoją szóstą kadencję na tym stanowisku. Jego kontrkandydatem będzie Kacper Płażyński z Prawa i Sprawiedliwości. Adamowicz wygrał pierwszą turę, uzyskując poparcie 36,97 proc. głosujących. Płażyńskiego poparło 29,68 proc. wyborców, co wystarczyło, by pokonać kandydata Platformy Obywatelskiej Jarosława Wałęsę (27,77 proc.).

Przed drugą turą Wałęsa zadeklarował, że w niedzielę będzie głosował na Adamowicza. Poparcie dla urzędującego prezydenta nadeszło też z Brukseli. Z okazji urodzin Adamowicza, życzenia na Twitterze złożył mu szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

"Prezydent mojego kochanego Gdańska obchodzi dziś urodziny. Drogi Pawle, najlepszym prezentem dla Ciebie i dla miasta będzie Twoje niedzielne zwycięstwo!" - napisał były premier.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA