Oficjalne dane z województwa lubuskiego umieściła już na swojej stronie Państwowa Komisja Wyborcza.

Na kandydatów Koalicji Obywatelskiej oddano w województwie lubuskim 29,92 procent głosów, co przełożyło się na 11 mandatów w nowym sejmiku. Drugi wynik uzyskało Prawo i Sprawiedliwość - 25,11 procent oznacza 9 przedstawicieli.

Znacznemu zmniejszeniu ulegnie reprezentacja w sejmiku Polskiego Stronnictwa Ludowego. Po wyborach w 2015 roku ludowcy mieli ośmiu radnych, teraz wprowadzą tylko czterech - tyle samo, co Bezpartyjni Samorządowcy, którzy uzyskali procentowo nieco lepszy wynik od PSL (odpowiednio 13,17 proc. i 12,43 proc.). Dwóch radnych w sejmiku będzie też miał Sojusz Lewicy Demokratycznej (9,59 proc.).

Nadal możliwe jest utrzymanie dotychczas rządzącej w województwie lubuskim koalicji Platformy, PSL i SLD. Miałaby ona dwa mandaty przewagi.

Najlepszy indywidualny wynik uzyskała w Lubuskiem urzędująca marszałek Elżbieta Polak z Koalicji Obywatelskiej, na którą swój głos oddało 24 431 wyborców. W sejmiku znajdzie się też m.in. były wiceminister spraw wewnętrznych Marek Surmacz czy były prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak.