fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Chciał "witać Żydów serią z kałasznikowa". Teraz został radnym

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Michał Szpądrowski, były członek sztabu Patryka Jakiego, który został usunięty z niego za antysemicki wpis sprzed ośmiu lat, zdobył ponad 9 tys. głosów w wyborach samorządowych. Był "jedynką" na jednej z list PiS do rady miasta i przez kolejne pięć lat będzie sprawował mandat.

Jak podaje Radio ZET, w sierpniu Michałowi Szpądrowskiemu przypomniano o jego antysemickim wpisie z 7 kwietnia 2010 roku. „Szpąder, jutro jest nalot żydków na Wawke!!!! przylatuje boening 747-400 z TLV. Jak chcesz to pojedziemy na 6.20 na lotnisko i ich przywitamy gazem” - napisał do Szpądrowskiego jego znajomy osiem lat temu. „Hmmm gdyby nie ta godzina to bym ich powitał serią z kałasznikowa…” - odpisał polityk.

 

Gdy przypomniano o sprawie, otoczenia Jakiego natychmiast zareagowało i usunęło mężczyznę ze sztabu. Szpądrowski przeprosił również za wpis, usunął go i wpłacił 1000 złotych na rzecz Fundacji Ochrony Mienia Żydowskiego.

- Nie mogliśmy podjąć innej decyzji. Doceniamy jego reakcje, że przeprosił - mówił wówczas dziennikarzom Oliwer Kubicki, szef sztabu Jakiego

Mimo to, Szpądrowski pozostał "jedynką" na liście PiS do rady miasta z okręgu Wilanów-Ursynów. W wyborach samorządowych otrzymał 9 tys. głosów, co zapewniło mu mandat radnego Warszawy. 

Michał Szpądrowski jest obecnie współpracownikiem ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Wcześniej zasiadał w radzie dzielnicy Ursynów - pisze Radio ZET powołując się na informacje ze strony internetowej warszawskich struktur PiS.

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA