fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Czarzasty: Wiem jak się skończy historia z Kubicą

tv.rp.pl
- To trochę świadczy o charakterze naszego pana premiera - tak Włodzimierz Czarzasty skomentował na antenie Radia Zet fragment nielegalnie zarejestrowanej w 2013 w "Sowie i Przyjaciołach" rozmowy, w którym Mateusz Morawiecki cieszy się z kontuzji doznanej przez Roberta Kubicę, ponieważ był przeciwnikiem sponsorowania go przez BZ WBK.

Czarzasty oceniając ten fragment rozmowy stwierdził, że "trochę on świadczy o charakterze naszego premiera". - Cieszyłaby się pani, gdybym złamał rękę? - pytał dziennikarkę prowadzącą rozmowę. Gdy odpowiedziała "nie", Czarzasty odparł: "No właśnie, ja to samo".

Przewodniczący SLD wypomniał też Morawieckiemu inny fragment tego samego nagrania, na którym mówi on o ewentualnej pomocy finansowej, jaką mógłby, za pośrednictwem banku, przyznać byłemu ministrowi skarbu Aleksandrowi Gradowi.

- Wiem jak to się skończy. Wie pani, jak się skończy z Kubicą ta opowieść. Myślę, że jakaś spółka Skarbu Państwa zaproponuje mu opiekę i wróci do Formuły 1 - podsumował Czarzasty. Rano "Super Express" napisał, że Kubica rozmawiał z przedstawicielami PKN Orlen, w kontekście wsparcia jego starań o powrót do ścigania w Formule 1 w charakterze podstawowego kierowcy zespołu Williamsa. Czarzasty zapewnił jednak, że tego artykułu nie czytał.

Na pytanie, czy publikacje Onetu zaszkodzą PiS-owi przed wyborami Czarzasty odparł jednak: - Nie, myślę, że to, co ma zaszkodzić, to zaszkodzi tak samo PiS-owi jak zaszkodzi Grzegorzowi Schetynie szarańcza strzepywana z ramion.

Przewodniczący SLD ocenił jednocześnie, że Schetyna powinien przeprosić za określenie działaczy PiS mianem "szarańczy obsiadającej państwo", którą trzeba "strząsnąć". - Powinien przeprosić, niegrzeczne, nieładne. Myślę, że by nie chciał, żeby Jarosław Kaczyński o nim powiedział to samo - stwierdził Czarzasty.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA