fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Jeb Bush poparł Teda Cruza

Ted Cruz i Jeb Bush
AFP
Były uczestnik republikańskich prawyborów, faworyt partyjnego establishmentu Jeb Bush poparł Teda Cruza w trwających obecnie prawyborach prezydenckich organizowanych przez Partię Republikańską.

Zdaniem Jeba Busha to właśnie Cruz daje Republikanom największe szanse na zwycięstwo w listopadowych wyborach prezydenckich.

- Jedyną nadzieją dla Republikanów na odzyskanie Białego Domu jest poparcie kandydata, który potrafi wyjaśnić w jaki sposób konserwatywna polityka sprawi, że ludzie będą w stanie realizować w pełni swój potencjał - oświadczył Bush. Jego zdaniem Cruz to "konserwatysta z zasadami", który potrafi rozmawiać z wyborcami.

Faworytem do nominacji Partii Republikańskiej pozostaje Donald Trump, którego jednak nie popiera partyjny establishment. Republikanie starają się teraz nie dopuścić, by Trump zdobył 1237 osób, które zagwarantowałyby mu nominacje. W takim wypadku partia mogłaby wybrać innego kandydata na prezydenta.

Zdaniem Jeba Busha Donald Trump pogrzebie szanse Republikanów na zwycięstwo w wyborach prezydenckich i "odwrócenie błędnej polityki Baracka Obamy".

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA