fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Sondaż: Tracą Duda i Trzaskowski, zyskuje Hołownia

AFP
42,7 proc. poparcia dla Andrzeja Dudy w I turze, 28,4 proc. poparcia dla Rafała Trzaskowskiego - to wyniki sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. W porównaniu do badania sprzed tygodnia prezydent stracił 1,9 punktu proc. poparcia, Rafał Trzaskowski - 0,9 punktu proc.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Szymon Hołownia z poparciem 10,3 proc. Poparcie dla niezależnego kandydata na prezydenta wzrosło w ciągu tygodnia o 1,4 punktu proc.

Czwarte miejsce zajmuje Krzysztof Bosak (7,6 proc., wzrost o 0,3 punktu proc.), piąty Władysław Kosiniak-Kamysz (6,3 proc., spadek o 0,6 punktu proc.).

Szóste miejsce zajmuje Robert Biedroń na którego chce głosować 3,6 proc. ankietowanych (wzrost o 1,5 punktu proc.).

Pozostali kandydaci na prezydenta notują wyniki poniżej 0,5 proc.

W przypadku, gdyby w II turze zmierzyli się ze sobą Duda z Trzaskowskim, ten pierwszy wygrałby uzyskując 50,6 proc. głosów - Trzaskowski może liczyć na 49,4 proc. głosów. 

Z sondażu przeprowadzonego między 24 a 25 czerwca wynika, że frekwencja w wyborach wyniosłaby 61 proc.

Z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że Andrzej Duda w I turze mógłby liczyć na 41,1 proc. poparcia, Rafał Trzaskowski - na 26,4 proc.

W II turze Duda mógłby liczyć na 48,7 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - na 47,5 proc.

I tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Jeśli nie doprowadzi ona do wyłonienia prezydenta - II tura odbędzie się 12 lipca.

Źródło: Do Rzeczy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA