fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Bosak: Współrządzenie PiS ze mną mogłoby być świeżym powiewem

tv.rp.pl
- Prezydent Andrzej Duda nie najgorzej Polskę reprezentuje w czasie wizyt zagranicznych, dobrze się prezentuje z Pierwszą Damą - tak kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak odpowiedział na pytanie Jacka Nizinkiewicza o to, za co można pochwalić obecnego prezydenta.

Według Bosaka "na tle poprzedników (prezydent Duda) nie wypada wcale tak źle".

- Ja nigdy, tak jak totalna opozycja, nie załamywałem rąk, że to koniec świata iż prezydent Duda jest prezydentem - zaznaczył Bosak.

Polityk Konfederacji stwierdził jednocześnie, że "w kwestii reprezentowania interesów w wielu sprawach się z Dudą nie zgadza". - Uważam, że jego zależność od rządu nie służy polskiemu państwu - dodał.

Bosak przekonywał też, że "gdyby rządzący uczciwie przeanalizowali wszystkich kandydatów opozycji na prezydenta mogliby dojść do wniosku, że współrządzenie z prezydentem takim jak ja, mogłoby być swieżym powiewem dla kraju".

Polityk Konfederacji pytany o to, czyim kosztem zyskuje poparcie w sondażach odparł, że zapewne przekonuje do siebie część osób, które dotychczas nie głosowały w wyborach, a ponadto zyskuje wyborców Platformy i PiS, którzy mają prawo być rozczarowani tymi państwami.

- My nigdy nie obrażaliśmy żadnej z grup wyborców - podkreślił Bosak. 

Kandydat Konfederacji na prezydenta stwierdził też, że Polska mogłaby "opuścić WHO i nikt by tego specjalnie nie zauważył". - WHO jest przede wszystkim potrzebne koncernom farmaceutycznym, które je finansują. To silnie lewicująca organizacja, mocno przetrawiona przez lobbing - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA