fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Zybertowicz: Jest rozbieżność między Kaczyńskim a Dudą

fot. Marta Muszel
- Gdyby mój głos doradczy był wiążący, to bym doradził, żeby podpisał tę ustawę - mówi o rekompensacie dla mediów publicznych doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz. - W pewnych sprawach jest rozbieżność opinii między szefem największej partii a prezydentem - powiedział.

We wtorek wieczorem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Krótkie, bo zaledwie 11-minutowe spotkanie, miało dotyczyć rekompensaty dla mediów publicznych. 

W rozmowie z TVN24 doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz był pytany, dlaczego rozmowa z prezesem PiS trwała tak krótko. 

- Myślę, że zdroworozsądkowy domysł jest prosty. W pewnych sprawach jest rozbieżność opinii między szefem największej partii a prezydentem Rzeczypospolitej - ocenił.

- Zazwyczaj jest tak, że jak strony są zgodne, to rozmawiają dłuższy czas, żeby coś uzgodnić. Jeśli są niezgodne, to bywa, że rozmowa trwa krócej - dodał.

Zybertowicz przyznał, że "w pewnych sprawach jest rozbieżność opinii między szefem największej partii a prezydentem". Jednocześnie uważa, że doradzałby prezydentowi podpisanie ustawy.

Andrzej Duda w piątek ogłosi swoją decyzję w sprawie ustawy.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA