fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Gawkowski: Zmiana narracji - mówimy, że Duda przegra wybory

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Andrzej Duda nie jest już niezniszczalny - tak szef klubu Nowej Lewicy Razem, Krzysztof Gawkowski skomentował na antenie RMF FM sondaż dla RMF i "Dziennika Gazety Prawnej", z którego wynika, że w II turze prezydent Andrzej Duda mógłby przegrać z kandydatem PSL na prezydenta, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Gawkowski zwrócił uwagę, że jeszcze "kilka miesięcy temu można było mieć wrażenie, że Andrzej Duda wygra te wybory - i nawet mógł mieć szansę na zwycięstwo w pierwszej turze". - Dzisiaj już mówimy, po pierwsze, o drugiej turze i, po drugie, mówimy o tym, że Andrzej Duda przegra te wybory - a to jest zasadnicza zmiana narracji - dodał.

Szef klubu Nowej Lewicy Razem podkreślił, że zrobi wszystko, aby "Robert Biedroń był w drugiej turze, bo to jest szansa na postępową Polskę". - Gdyby Biedroń wygrał te wybory prezydenckie, to obudzimy się w innym kraju - dodał. Zaznaczył jednak, że "nie wie czy się to uda". 

- Jeżeli szukamy Polski, w której będzie więcej mieszkań, spokojniejsze życie, w której będzie więcej na onkologię, w której prezydent nie podpisuje złych ustaw - to jest prezydentura Biedronia - stwierdził jednocześnie Gawkowski.

Pytany o poparcie udzielone Małgorzacie Kidawie-Błońskiej przez Donalda Tuska Gawkowski stwierdził, że "poparcie Donalda Tuska czasami bardziej szkodzi niż pomaga". - Biedroń idzie swoją drogą i na pewno na tej drodze nie potrzebuje poparcia ani (Lecha) Wałęsy, ani Tuska - dodał.

- Ja się cieszę, że Biedronia popiera (Adrian) Zandberg, popiera (Włodzimierz) Czarzasty - podkreślił.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA