fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Sondaż: Szymon Hołownia zdecydowanie przegrałby w drugiej turze z Andrzejem Dudą

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
28 procent badanych w sondażu, przeprowadzonym przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS, zadeklarowało, że gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich znaleźliby się Andrzej Duda i Szymon Hołownia, to oddaliby głos na tego drugiego.

W ostatnim czasie media obiegła podana przez "Politykę Insight" informacja, jakoby Szymon Hołownia przymierzał się do startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Sam zainteresowany nie potwierdzał ani nie dementował tych doniesień. W piątek odniósł się do sprawy na Facebooku.

„Bardzo się cieszę i jestem naprawdę poruszony tymi setkami (czy już raczej tysiącami) głosów wsparcia i zachęty, które teraz dostaję, opowieściami o nowej nadziei, którą ten pomysł w wielu miejscach i osobach obudził. Za pojawiające się też głosy krytyczne też dziękuję - jeśli wykraczają poza hejt, dają do myślenia” - napisał, prosząc o „odrobinę cierpliwości”.

Teraz w sondażu dla programu „#Newsroom” Wirtualnej Polski IBRiS sprawdził, czy Hołownia miałby szanse, gdy dostał się do drugiej tury, razem z dotychczasowym faworytem badań, urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą. Przy takiej konfiguracji drugiej tury na Dudę zagłosowałoby 48,3 proc. ankietowanych. Hołownię poparło 28 proc. respondentów.

Odpowiedź „nie wiem” wskazało z kolei 23,7 proc. pytanych przez IBRiS.

Źródło: rp.pl/ WP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA