fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Borys Budka: Donald Tusk pokazał, że potrafi grać w drużynie

tv.rp.pl
- Tusk jest osobą, która cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród elektoratu Koalicji Obywatelskiej, ale również szerzej. Swoją decyzją pokazał, że chce być uczestnikiem tych wyborów - uważa Borys Budka z PO.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich. - Uważam że możemy te wybory wygrać, ale do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem - wyjaśnił.

O decyzji byłego premiera i nowym kandydacie PO mówił w TVN24 Borys Budka. 

- W tej chwili czas już nie pozwala na przeprowadzenie prawyborów, bo nie chodzi o to, żeby wybrać kogoś, kto jest najpopularniejszy wśród członków Koalicji Obywatelskiej, ale żeby wybrać kandydata lub kandydatkę, który jest realnym zagrożeniem dla prezydenta i może realnie w drugiej turze pozyskać jak największą liczbę głosów - powiedział.

- Mam nadzieję, że 20 listopada Donald Tusk zostanie szefem największej europejskiej partii, Europejskiej Partii Ludowej i z tego poziomu, polityka formatu europejskiego, będzie uczestniczył w naszej kampanii wyborczej - dodał.

Obecny w studiu Michał Woś, minister do spraw pomocy humanitarnej i poseł Solidarnej Polski ocenił, że nie tylko "Donald Tusk był twarzą niepopularnych decyzji".

- Przecież pani Małgorzata Kidawa-Błońska była rzecznikiem rządu pana Tuska. Inni kandydaci, pan (Władysław) Kosiniak-Kamysz z PSL-u był w rządzie PO-PSL. To pan Kosiniak-Kamysz stał na mównicy sejmowej i ogłaszał, że będzie podnosił wiek emerytalny - skomentował.

- Musi (Andrzej Duda - red.) Polakom udowodnić, że jego druga kadencja będzie równie dobra co pierwsza kadencja - dodał.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA