fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Gowin ostrzega przed nadmiernym optymizmem

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
"Sondaże działają na wielu z nas uspokajająco; pokazują zdecydowane zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy. Chciałbym jednak wszystkich przestrzec przed nadmiernym optymizmem, a przede wszystkim przed uznaniem, że wybory zostały de facto wygrane. Takie podejście, przepełnione pychą i arogancją, było według mnie jednym z głównych powodów klęski PO. Dobitnym tego przykładem było stwierdzenie, jakoby Bronisław Komorowski nie miał z kim przegrać" - pisze Jarosław Gowin w liście do członków Porozumienia, którego treść poznała "Rzeczpospolita".

Gowin zapowiada w liście szereg nowych propozycji, w tym podatek przychodowy. "Spośród wielu dostępnych form rozliczania działalności gospodarczej w Polsce wciąż brakuje tej umożliwiającej minimalny poziom administracji – podatku przychodowego. W następnych latach zaproponujemy to korzystne dla podatników rozwiązanie dla przedsiębiorców korzystających ze zwolnienia podmiotowego z podatku od towarów i usług. Jeszcze więcej elastyczności aby uwolnić potencjał przedsiębiorczy wśród Polaków".

Kolejne deklaracje mają też posłużyć przedsiębiorcom. "W kolejnych latach doprowadzimy do zwiększenia kwoty zwolnienia podmiotowego z 200 tys. złotych do 400 tys. złotych co ułatwi funkcjonowanie mikro i małym przedsiębiorcom. To nasze kolejne ułatwienie w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Proponujemy dalsze zmiany zmierzające do uelastycznienia wysokości płaconych składek względem osiąganego przez przedsiębiorcę dochodu, a także powiązanie opłacania składek z rozliczeniem podatkowym" - czytamy w dokumencie. 

Gowin zapowiada, że kolejne tygodnie politycy Porozumienia i całej Zjednoczonej Prawicy powinni spędzić na pracy i rozmowach z mieszkańcami. "Najbliższe tygodnie musimy spędzić na wytężonej pracy. Przede wszystkim na rozmowach z naszymi rodakami, a nie na pełnym samozadowolenia analizowaniu sondażowych słupków. Potrzeba nam olbrzymiej pokory i pełnego zaangażowania, aby zdać Polakom sprawozdanie z tego, co udało się osiągnąć, a także wspólnie z nimi wypracować program na kolejne cztery lata. To podejście powinno charakteryzować cały obóz Zjednoczonej Prawicy, do czego konsekwentnie przekonuję nasze koleżanki i kolegów z innych ugrupowań. Tylko taka postawa gwarantuje sukces" - pisze wicepremier i minister nauki. 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA